Panel používateľa
Späť

Pes v aute alebo 6 tipov ako prevážať psa v aute

Pridané: 31.08.2021 13:59:09

31 August 2021

Či už sa potrebujete dostať k veterinárovi, cestujete na chatu alebo chcete psíka vyvenčiť niekde v prírode, auto je veľmi rýchly a šikovný prostriedok. Cestovanie so psom v aute však nemusí ísť vždy ako po masle. A vy určite nepotrebujete, aby vás pri šoférovaní vyrušoval hyperaktívny spolucestujúci. Naučte sa s nami, ako správne prevážať psa v aute a zvládnite cestu bez problémov.

 Pes v aute alebo 6 tipov ako prevážať psa v aute

Pohodlne a hlavne bezpečne

Každý psík je iný a podľa toho sa aj správa v aute. Niektoré psy cestu autom doslova milujú a nemôžu sa už dočkať, kedy ich zase so sebou niekam vezmete. Iné do auta nedostanete inak, iba nasilu a aj to len vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné. Sú psíky, ktoré počas cesty ticho sedia alebo ležia a jediné, čo od nich za celý čas počujete, je ich zrýchlený dych. Existujú však aj havkáči, ktorí vám šoférovanie poriadne osladia a jazdu s obľubou sprevádzajú koncertom štekania a zavýjania.

Tak, ako vždy, aj pri prevážaní psa autom platí, že bezpečnosť musí byť na prvom mieste. To znamená, že šofér by v nijakom prípade nemal byť vyrušovaný voľne sa pohybujúcim psíkom, ktorý by mu mohol prekážať pri sústredení na jazdu. Práve na to slúžia prepravky pre psov. V nich psík môže pohodlne absolvovať celú cestu bez toho, aby prekážal a navyše mu poskytujú pocit bezpečia a istoty.

pes v okne

Ideálna prepravka pre psa by mala spĺňať tieto kritériá:

Správna veľkosť – pokiaľ psík nebude mať v prepravke dostatok miesta, nebude ticho a pokojne ležať.

Vhodný materiál – existujú kovové prepravné klietky, látkové prepravné tašky a plastové prepravky.

Primerané rozmery – vyberajte radšej o niečo väčšiu prepravku a nezabúdajte ani na fakt, že šteniatka veľkých plemien relatívne rýchlo vyrastú.

Pevné dno – klietka alebo prepravka by mali mať pevné dno z ľahko čistiteľného materiálu.

Bezpečné uzatváranie – dvierka by sa mali dať zaistiť proti nežiaducemu otvoreniu počas jazdy.

Ako upevniť prepravku, aby nedošlo k úrazu psa

Ak chcete psíka prevážať v prepravke, mali by ste ho na ňu naučiť. To znamená, že najvhodnejšie by bolo, aby ste zo začiatku psa prevážali v prepravke len na krátke cesty. Postupne sa naučí, že sa mu v nej nič nestane a nebude mať problém zvládnuť v nej aj dlhšiu cestu.

psik s pasom

Použitie prepravky je ideálne aj na predchádzanie zachytávania chlpov na sedadlách a psovi presne určuje priestor, ktorý má k dispozícii. Samozrejme, prepravku alebo prepravnú klietku nestačí do auta len tak položiť. Pri náraze, prudkom brzdení alebo v zákrutách by sa totiž mohla prevrátiť a psík by mohol utrpieť zranenia. Preto je nevyhnutné prepravku uchytiť bezpečnostným pásom alebo ju upevniť v kufri či na podlahe auta.

Ďalšie možnosti prepravovania psa v aute

Praktické boxy s rozdeľovacím panelom – ak máte psíkov dvoch a potrebujete ich prepraviť naraz, odporúčame vám použiť box s rozdeľovacím panelom, ktorý poskytne miesto pre obidvoch havkáčov spolu a zároveň oddelene. Slúži predovšetkým na prepravu psov malých plemien.

Kovové klietky – klietky pre psov môžete používať nielen na výstavy, ale aj na prepravu svojich miláčikov. Vyznačujú sa zvýšeným spodným okrajom a pevným dnom.

Plastové prepravky – Asi najpoužívanejší spôsob prepravy malých psov.Sú vhodné aj na praktický prenos psov a mačiek k veterinárovi či na návštevu.

Deka a bezpečnostný pás pre psa – kombinácia, ktorá chráni psíka a pomáha udržať čisté poťahy v aute. Deka však úplne nezabráni víreniu prachu a srsti a tak sa môže stať, že chlpy budete musieť zbierať aj z prístrojovej dosky.

Mreža alebo ochranná sieť – vhodná pre veľkých psov, ktorých naložíte do kufra. Mreža alebo sieť zabránia neželanému kontaktu psa a operadiel, prípadne pasažierov na zadných sedačkách.

Prenosná búda – komfortné riešenie pre malých a stredne veľkých psov vhodné na prepravu aj na väčšie vzdialenosti.

pes v aute

Nenechajte sa psíkom rozptyľovať

Ak môžete, necestujte so psíkom sami. Aj keď má pes bezpečnostný pás alebo sa nachádza v prepravke, môže sa stať, že začne počas cesty kňučať alebo zavýjať. V žiadnom prípade sa však nenechajte rušiť pri šoférovaní a nepodnikajte nijaké unáhlené kroky. Pripravte si krízový scenár, ako upokojiť psa v aute a v prípade núdze ho bez váhania použite. Môže to byť napríklad tlmené pískanie či prihováranie sa upokojujúcim tónom hlasu.

Prudké brzdenie, náhle odbočenie na krajnicu alebo hoci aj krátka strata pozornosti môžu viesť k ďalekosiahlym následkom. Nepodceňujte bezpečnosť cestnej premávky a pokiaľ je to možné, vždy si na cestu so sebou vezmite ešte niekoho, kto bude môcť na takéto nepredvídané udalosti adekvátne zareagovať a psíka upokojí. Počas cesty by ste mali jazdiť opatrne, zbytočne nezvyšovať rýchlosť a v zákrutách vždy spomaliť. Pomôžete tým predísť nevoľnosti (tzv. kinetóze), ktorá zvykne potrápiť aj zvieratká.

 

 

Kontakt

Telefonický kontakt:

Brigita Ághová
tel. č:0918 856 634
sekcia:
  • skladové hospodárstvo
  • vybavovanie objednávok
  • objednavky e-shop
  • reklamacie 
  • Maloobchod
  • objednávky e-shop
 
Otváracie hodiny:
7:30 - 16:00 pondelok - piatok
8:00 - 12:00 sobota
nedeľa - zatvorené

 

 

Protimrazová sviečka

25
Január
2023
Protimrazova sviečka

Protimrazova sviečka

Pridané: 25.01.2023 10:23:19 Počet zobrazení: 1924

Čítajte viac...

U nás nakupujete bezpečne, spoľahlivo a s istotou. Samozrejmosťou je garancia na výmenu a vrátenie tovaru bez udania dôvodu do 14 dní po obdržaní zásielky.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie